Фарбування стелі після побілки є дуже проблематичним заняттям, це пов'язано з тим, що багато видів фарби не можуть використовуватися поверх вапна. Перед нанесенням свіжого шару фарби, вам необхідно очищення стелі. Ця робота досить трудомістка, але ви не зможете обійтися без неї.

Для фарбування стелі після побілки вам знадобляться фарба, шпатель, пензлик, молоток, валик, шліфувальна машинка, вода.

Виконайте змочування поверхні стелі, використовуючи пухнастий валик. Постарайтеся зробити досить сильне просочення шарів вапна, щоб полегшити процес позбавлення старого покриття. Вапно не є вологостійким матеріалом, тому вода повинна вбиратися нормально. Ви можете користуватися не валиком, а пульверизатором, проте ви повинні змочувати поверхню сильно, оскільки вапно погано віддирається від стелі.

Використовуючи шпатель, потрібно акуратно зняти вапняний шар. Якщо вона не відшкрібається в деяких місцях, вам потрібно змочити її водою, дозволивши відмокнути. Потім необхідно шпателем очистити стелю. Штукатурка повинна підсохнути, після чого ви можете зробити обробку поверхні використовуючи наждачку.

Якщо вапно не хоче відходити, використовуйте шліфувальну машинку. Для цього вам доведеться винести меблі з приміщення і надіти респіратор, це пов'язано з тим, що вапняний пил погано відмивається, а також потрапляючи в легені, може стати причиною різних захворювань. При використанні шліфувальної машини на стелі можуть залишатися нерівності. Постарайтеся зняти лише поверхневий шар, не торкаючись шпаклівки.

Якщо у вас немає приладу, використовуйте молоток, за допомогою якого потрібно простукати поверхню. Потім спробуйте прибрати вапно шпателем. Пам'ятайте, що цей вид роботи не можна виконувати ввечері чи вранці, оскільки це може заважати іншим мешканцям будинку.

Здійсніть ґрунтовку стелі, потім вирівняйте його, використовуючи будівельну суміш. Після висихання шару шпаклівки, вам потрібно знову обробити стелю ґрунтовкою. Ви можете почати фарбування поверхні, використовуючи водоемульсійну або емалеву фарбу. Щоб фарбувати користуйтеся валиком та пензлем.

Не потрібно фарбувати стелю поверх вапна. Якщо навіть ви зможете це зробити, фарба триматиметься не довго, і поступово почне вилущуватися. Краще зробити важку роботу, ніж потім заново фарбувати стелю. На крайній випадок можна найняти будівельників, які відремонтують стелю.