Як правильно вибрати клей для плитки?

В силу високої вартості будівельних послуг, що надаються професійними бригадами будівельників, багато власників житла вирішуються на самостійне оздоблення житлових приміщень і це не дивно, адже більшість робіт не потребує професійних навичок. До того ж, найчастіше не потрібні наддорогі суперсучасні інструменти. До таких робіт відноситься, наприклад, укладання плитки, де основна проблема – правильна підготовка поверхні та вибір відповідного клею.

Вибір клею для плитки - складний процес, адже різні його види призначені для різних поверхонь і різних типів облицювальних матеріалів. Якщо клей буде неякісним, то надалі, під впливом будь-яких зовнішніх факторів, термін експлуатації плитки помітно скоротиться. Тому важливо не економити на складі, що клеїть, і підібрати такий, який буде ідеальним для даного конкретного випадку.

Різновиди клейових сумішей для плитки

Клеючий склад на цементній основі

Клей даного типу є різновидом сухої будівельної суміші на основі цементу із застосуванням пластифікуючих добавок, він найбільш поширений серед усіх інших типів клею. Перед використанням порошок необхідно розвести у воді і перемішати. Різні види даного клею мають різні показники еластичності. Клей для плитки на цементній основі підійде не тільки для облицювання, але і для виконання багатьох інших робіт. Головна його негативна риса – він швидко сохне, тому поправляти плитку і виправляти якісь інші огріхи необхідно надзвичайно швидко. Саме тому такий клей не слід вибирати тим, хто не має достатньої кваліфікації.

Якщо все ж таки необхідно використовувати цементний клей, то краще вибирати склади з пластифікаторами. Ця добавка зменшить швидкість висихання клею, завдяки чому на виправлення помилок залишиться більше часу.

Однокомпонентний та двокомпонентний клей

Однокомпонентний клей – пастоподібна маса, його застосування дозволяє уникнути помилок, пов'язаних із неправильним порядком змішування компонентів. Такі склади найчастіше є дуже еластичними, легко наносяться та мають прийнятний час засихання.

Двокомпонентний же склад – це частіше поліуретановий або епоксидний клей. Так як даний клей поставляється у вигляді окремих компонентів, то перед використанням їх необхідно змішати і отримати клеючий склад. Суміш може мати різний ступінь еластичності. Даний склад можна використовувати як затиральну масу. Найчастіше двокомпонентний клей вибирають тоді, коли передбачається, що плитка піддаватиметься впливу великої кількості різних навантажень (високої вологості, перепадів температури).

Важливі параметри клейових сумішей для плитки

Еластичність клею. Це дуже важливий параметр, адже якщо обраний плитковий клей матиме велику еластичність, то він збереже свої властивості навіть при сильній деформації основи. Еластичний клей використовується при встановленні плитки на пористий бетон, гіпсокартон, залізобетон та інші поверхні та при обробці стін глазурованою керамічною плиткою. Використання двокомпонентних клейових сумішей рекомендовано при експлуатації керамічної плитки в екстремальних умовах.

Призначення. Сучасні клейові склади для плитки можна умовно поділити на два види: для внутрішніх робіт та універсальні.

Міцність. Залежно від міцності клейового складу для плитки його можна використовувати для облицювання поверхонь керамічними плитками різного розміру. Зазвичай, цей параметр (максимально можливий розмір плитки) вказаний виробником на упаковці.

З усіма параметрами, особливостями та відгуками покупців різних клеїв для плитки можна ознайомитися на сторінках будівельного інтернет-магазину СтройМайстер-Полтава.

Підбір плиткового клею залежить від великої кількості різних факторів. Тому важливо враховувати їх все, щоб купити хороший, якісний склад, який прослужить довго та відповідатиме всім необхідним вимогам.