Як закріпити листовий утеплювач

Як закріпити листовий утеплювач до фасаду будівлі.
Найбільш поширеними теплоізоляційними матеріалами для фасадів, на даний момент, є листові матеріали на основі стиролу (екструдований пінополістирол, пінопласт) та на основі мінеральної або кам'яної вати, виготовлені у вигляді плит або панелей. Справа в тому, що вони, маючи відмінні ізоляційні параметри, одночасно ще й відрізняються простою технологією кріплення на робочі поверхні. Як можна впоратися із укладанням листових утеплювачів на стіни? Далі розказано про основні підходи, кожен з яких має свої позитивні та негативні особливості.

Клейовий метод кріплення утеплювачів.

Закріпити утеплювачі на стінах можна за допомогою спеціальних клейових складів: клеючих сумішей для утеплювачів або спеціальної клей-піни. Виконати цей вид робіт за допомогою клейового складу вийде, якщо сам утеплювач має високу вологостійкість. Такими є, наприклад, пінопласт, пінополістирол або кам'яна вата високої густини. Щоправда, технологія установки таких утеплювачів досить складна, адже спочатку доводиться очистити робочу основу від старих матеріалів та будь-яких забруднень, потім провести вирівнювання. Тільки після цього укладають панелі пінопласту або пінополістиролу. Проблема методу – не лише у складності його реалізації, а й у тому, що доступних видів фінішного оздоблення тут залишається небагато. Найчастіше доводиться обробляти стіну штукатурним складом, а це серйозно обмежує його в дизайнерських рішеннях.

Метод монтажу утеплювачів на металеві кріплення

Той же пінополістирол або мінеральну вату можна закріпити металевими саморізами і дюбелями, на яких присутні широкі капелюшки. Щоправда, з пінопластом такий підхід недоречний. Щоб провести ці заходи, серйозно готувати робочу основу найчастіше не потрібно. По суті, якщо на стінах є шпалери або фарба, можна монтувати утеплювач відразу.

Головна біда - кріплення на дюбелях не дозволяє прихопити пінопласт по всій площі, а через це досягти максимально надійного утеплення часто не вдається. Щоб компенсувати проблему, доводиться поєднувати такий метод із попереднім. І, відповідно, роботи ускладнюються.

Каркасний спосіб укладання теплоізоляційних матеріалів

Нарешті, як універсальний варіант можна запропонувати кріплення листових утеплювачів за допомогою каркаса або решетування. У ролі основи під утеплювач виступає, власне, каркас. Збирають його, використовуючи металевий профіль або звичайний брус з деревини. Вибрані елементи монтують на стінах, залишаючи між ними проміжки приблизно 50-60 см. Потім у вільне місце закладають утеплювач. Після цього проводять обшивку каркасної конструкції декоративними стіновими панелями.

Хоча і може здатися, що при каркасному способі потрібні серйозні фізичні зусилля, за фактом такий підхід не складніший за клейовий. Можливо, навіть легше. Він забезпечує надійне закріплення, розширює можливості вибору методів обробки. Проблемою тут доведеться назвати те, що каркас разом з обшивкою забирає чимало корисного простору приміщення.

Тепер кожному має бути добре зрозуміло, у чому полягає специфіка різних методів. Якщо врахувати все описане, це допоможе зупинитися на оптимальному для себе варіанті.