Сітка рабиця для паркану: посібник з вибору, розрахунку та монтажу від СтройМастер-Полтава

За потреби обгородити певну територію або виділити на території окрему ділянку, не останнім фактором є ціна. У магазинах будівельних матеріалів, ціна сітки рабиця нижча ніж у інших матеріалів для забору.

Для того щоб зробити паркан з сітки рабиці, потрібно виміряти необхідну довжину огорожі і розділити на 10. Так ви зможете розрахувати кількість рулонів сітки необхідних для вашого завдання, так як сітка для зручності, згортається в рулони по 10м. Пристрій сітки дозволяє легко з'єднати будь-яку кількість рулонів у єдине полотно.

Отже, ви вирішили використати сітку, з чого почати. Для початку потрібно купити сітку рабицю для забору або хоча б визначитися яка саме Вам підійде. Для виготовлення сітки рабиці виробники використовують товщину дроту від 1мм. до 3мм. у діаметрі. При необхідності використовують і великі діаметри дроту. Також, залежно від ваших потреб, можна вибрати розмір комірки, який варіюється в досить широких межах. Найпоширенішим розміром є сітка з оцинкованого дроту діаметром 1,75мм із осередком 50х50мм та шириною полотна 1,5м. Ціна сітки рабиця залежить від розміру осередку, висоти, матеріалу (оцинкована або чорна) і товщини дроту.

Після того, як ви визначилися з сіткою, Вам потрібно визначитися зі стовпчиками. Два основні матеріали це дерев'яний кругляк і труба профільна. Профільні труби кращі, оскільки вони довговічніші, вони довгий час зможуть протистояти будь-яким кліматичним негараздам. Труби додатково можна пофарбувати фарбою для захисту від вологи.

Наступним кроком потрібно визначитися зі способом кріплення сітки до стовпчиків. Виробники давно вирішили цю проблему, ціни на пластикові хомути для забору неухильно знижуються. Перевага кріплення хомутами, у простоті використання, швидкості установки, легкій та швидкій заміні у разі потреби. Також для цього завдання використовують м'який (в'язальний) оцинкований дріт. Її перевага у довговічності, але значно зросте час на кріплення сітки до стовпчиків. Можна комбінувати ці два матеріали. Знизу, де найбільш руйнівно діє зовнішнє середовище використовувати дріт, а вище за хомути.

Додаткову увагу потрібно приділити кутовим (торцевим) стовпчикам. Сітка рабиця при встановленні натягується, ці опори будуть випробовувати найбільші поздовжні навантаження, тому такі стовпчики зазвичай роблять з товстіших труб або додатково посилюють розпіркою. Для запобігання провисанню сітки, не рідко, через верхні та нижні осередки сітки пропускають дріт або трос. В ідеалі, це трос із полімерним покриттям. У більшості випадків, це оцинкований дріт діаметром 4-5мм натягнутий між крайніми стовпчиками. Це доповнення не дасть утворитися пузу в місцях, де на сітку буде надано механічний вплив.