Матеріали для утеплення фасадів будівель

Тема необхідності утеплення фасадів будинків вже давно витає на форумах, присвячених будівельній тематиці, але все ж таки професіонали не досягли єдиної думки в питаннях вибору матеріалів, необхідних для максимально ефективного збереження тепла. Одні будівельники схиляються до пінопласту, або його різновиду – екструдованого пінополістиролу, інші однозначно наполягають на застосуванні базальтової вати тієї чи іншої щільності. Про переваги та недоліки різних утеплювальних матеріалів хотілося б висловити і свою думку.

Магазини будівельних матеріалів пропонують досить великий вибір утеплювачів різного виду, щільності, структури та розміру:

- Пінопласт – найпопулярніший утеплювальний матеріал за нашими спостереженнями. Основною його перевагою є низька ціна. Купити пінопласт у Полтаві завтовшки 50 мм можна за ціною від 30 грн. за м2. Ціна пінопласту товщиною 100 мм завжди дорівнюватиме подвійній ціні пінопласту товщиною 50 мм, оскільки вартість пінопластового утеплювача спочатку визначається вартістю за кубічний метр. Також, пінопласт має цілу низку інших переваг: високі теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості, довговічний, безпечний для людини, не вбирає воду. На сьогодні існує досить багато видів пінопласту, основними відмінностями серед яких є товщина та щільність:

- Пінопласт М15 – утеплювач із щільністю 15 кг/м³, у зв'язку з його відносно невеликою механічною міцністю використовується для утеплення фасадів усередині стіни, де немає ніяких навантажень. Враховуючи існуючі допуски, пінопласт марки 15, залежно від виробника, може мати реальну щільність 5 кг/м³. Даний тип пінопластового утеплювача практично не представлений в магазинах, зважаючи на його відносну марність.

- Пінопласт 25 щільності. Даний вид утеплювального матеріалу призначений для утеплення фасадів будівель «мокрим» способом із застосуванням сумішей для пінопласту. Слід врахувати, що напис на упаковці «пінопласт 25» зовсім не означає, що у цього утеплювача щільність становить 25 кг/м³, залежно від марки та виробника, реальна щільність складе 8 – 25 кг/м³. Наприклад, популярний пінопласт «Універсал», торгової марки Століт, має густину 9-11 кг/м³.

- Пінопласт 35 щільності. Оскільки цей утеплювач має відносно високу щільність і, як наслідок, високу механічну міцність, він може застосовуватися для утеплення фасадів будівель та підлог.

При виборі пінопласту слід врахувати, що висока щільність утеплювача позначається на його вартості, тому при виборі утеплювача слід врахувати умови використання (наприклад, поверховість) та купити пінопласт тієї щільності, яка підійде саме Вам, не переплачуючи за високу щільність, якщо в цьому немає потреби . Для досягнення максимальної ефективності утеплення фасаду ми рекомендуємо застосовувати пінопласт товщиною 100 мм, оскільки утеплення пінопластом меншою товщиною може не дати бажаного результату.

- Екструдований пінополістирол. Фактично, цей матеріал виготовлений із тієї ж сировини, що й пінопласт, але із застосуванням інших технологій. Пінополістирол має більш високу щільність, у порівнянні з пінопластом і найчастіше використовується для утеплення фундаментів, стяжок підлог, фронтонів, скатних покрівель, балконів, лоджій, басейнів. Рідше пінополістирол застосовується для утеплення фасадів будівель. Купити екструдований пінополістирол сьогодні можна двох основних типів: «гладкий» та «шорсткий». "Шорсткий" пінополістирол має матову поверхню і призначений для кріплення до основи за допомогою клей для пінопласту, а "гладкий" пінополістирол має глянсову поверхню, яка утворює слабку адгезію з клейовими складами. Для приклеювання «гладкого» пінополістиролу до основи його необхідно попередньо обробити спеціальною теркою, що значно збільшить зчеплення між матеріалами.

Базальтова вата. Високоякісний матеріал призначений для утеплення фасадів будівель усіх типів. Базальтова вата для фасаду має низькі показники теплопровідності, високу механічну міцність, низький рівень водопоглинання, не горить і низку інших позитивних якостей. Базальтова вата 100 мм, ціна якої залежить від її густини, часто застосовується для утеплення фасадів будівель, побудованих з газоблоку, оскільки утеплення таких фасадів за допомогою пінопласту не здійснюється. Головним і єдиним недоліком базальтового утеплювача можна вважати його відносно високу вартість у перерахунку на квадратний метр.

Перед тим як утеплювати матеріал для фасаду, ми рекомендуємо звернутися до фахівців, які підберуть утеплювач, враховуючи індивідуальні особливості вашого приміщення, що гарантує максимально ефективне використання матеріальних ресурсів.