Вибираємо змішувач для ванни

Вибір змішувача для ванної кімнати може здатися нескладним. Але до нього не можна ставитись легковажно. Магазини сантехніки пропонують безліч варіантів змішувачів, і різниця між ними велика. Те, який виріб ми виберемо для своєї ванної, вплине на наш комфорт.

Стоячі змішувачі

Також відомі як змішувачі на колоні, вони є найчастіше використовуваним типом змішувачів для ванної кімнати. Їх найбільшою перевагою є нескладність установки та заміни. Вони розміщуються у спеціально призначеному для цього отворі у мийці або ванні та з'єднуються із системою водопостачання за допомогою шлангів.

Настінні змішувачі

Як випливає з назви, це моделі, які кріпляться на стіні безпосередньо до водопровідної мережі, тому їх конструкція вимагає попереднього розгляду місця, де буде розміщуватись прилад. Змішувачі бувають двох типів: накладні, в яких механізм розташований зовні, та приховані, коли механізм прихований усередині стіни. У другому випадку зовні залишається лише вилив та змішувач.

Змішувачі, що окремо стоять

Це рішення застосовується у випадку ванн і умивальників, що окремо стоять, не прикріплених до стіни. Вони підключаються до установки, прокладеної у підлозі. Це дуже естетичне рішення, особливо для ванних кімнат, оформлених в стилі ретро, але досить дороге і вимагає додаткових монтажних робіт.

1 чи 2 ручки?

Незалежно від того, де ми збираємося встановити змішувач, ми маємо два основні варіанти на вибір: змішувач з 2 кранами або 1 ручкою. Останній варіант все частіше вибирають для домашніх ванних кімнат, тому що він дозволяє набагато зручніше та швидше підбирати силу та температуру струменя. На ринку також є змішувачі без ручки, оснащені кнопками або керованим фотоелементом. Це рішення переважно використовується в ресторанах, кінотеатрах або в спортивних спорудах.

На що звертати увагу при виборі змішувача?

Перш ніж купити змішувач, слід перевірити деякі його параметри. По-перше, це пропускна здатність, що особливо важливо у випадку змішувачів для ванни. Другий – витрата води. Змішувачі з двома ручками у цьому відношенні працюють не так ефективно, як змішувачі з одним важелем, тому що встановлення оптимальної температури потребує більш тривалих маніпуляцій із кранами. За цей час невикористана вода потрапляє у каналізацію. Останній параметр - висота та довжина виливу. Перед покупкою варто приміряти змішувач, щоб дізнатися, чи дозволять його габарити комфортно користуватися умивальником або ванною.