Методика укладання ламінату

Методика укладання ламінату досить проста, проте варто враховувати особливості, дотримуючись яких він прослужить довше.
Після покупки, ламінату необхідно дати можливість відлежатися в запечатаних пачках кілька днів при температурі 20-25 ° C і вологості не більше 85%.
Далі варто підготувати поверхню підлоги. Вона має бути бездоганна: рівна, міцна, очищена, суха, без видимих ушкоджень. Підлогу необхідно ґрунтовно виміряти рівнем. Відхилення не може бути більше 1 мм на 1-1,5 м. До безпосередньої установки даного будматеріалу слід перевірити можливість відчинення дверей розміщенням гребеня під кутом 35° у паз вже встановленої панелі, а потім притискаючи панелі точно на підкладку.
Попереднє покриття для підлоги необхідно повністю видалити, тому що кращою основою для укладання служить бетон, на який кладеться спеціалізована підкладка товщиною 2 - 6 мм або ущільнювач, що поглинає звук. Краї плівки залишають трохи довшими, ніж потрібно. Їх загортають та притискають до стіни. Відрізи кладуться з напуском 10-20 см і скріплюються монтажним скотчем. Дерев'яна підлога ізоляції не потребує.
Перед початком укладання слід уважно переглянути всі панелі ламінату: чи немає жодних пошкоджень чи браку. Зверніть увагу на поверхні з малюнком та кути, де не повинні спостерігатися подряпини та сколи.
Зміна температур спричиняє і тимчасову деформацію матеріалу, що у цьому середовищі. Щоб ламінат, розширюючись, не піднявся і не надувся, потрібно залишити трохи простору по периметру кімнати. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд приміщення, компенсаційні ділянки надалі прикривають плінтусом.
Плануючи укладання, обов'язково розрахуйте кількість планок шириною. При цьому крайня гряда повинна бути не менше 10-20 см, у зворотній ситуації потрібно зменшити ширину планок 1-го ряду. Для розпилу з лицьової частини панелі застосовують пилку з невеликими зубами.
Укладання ламінату може здійснюватися кількома способами – за допомогою клею та без застосування клею. В основному сучасний ламінат має виступи-замки, призначені для закріплення планок один з одним. При цьому він не кріпиться до підлоги, тому цей метод називається плаваючим. Також потрібно суворо дотримуватися інструкції, вказаної на упаковці, однак найкращим виходом буде звернення до фахівця.
Технологія укладання залежить і від виду замків, що скріплюють планки ламінату. Вони бувають вбиваються і замикаються. При цьому можна спільно використовувати ті, й інші.
Завершальною фазою є встановлення плінтусів: дерев'яні плінтуси закріплюються монтажним клеєм, а плінтуси з деревинно-волокнистої плити середньої щільності прикріплюються на стіну шурупами, спеціальними гаками. Плінтуси обов'язково повинні приховувати всі зазори між стінами та підлогою.
Установка завершена, але пам'ятайте, підлога з ламінату вимагають і правильного догляду. У такому випадку вони довго прослужать і будуть гармонійно вписуватися у ваш сучасний інтер'єр. Їх у жодному разі не можна мити мокрою ганчіркою, а лише злегка вологою. Підлоги з ламінату зазвичай пилососять або підмітають. Абразивні миючі засоби використовувати заборонено. Ділянки меблів, які безпосередньо стикаються з підлогою з ламінату необхідно обшити повстю, а ролики, що є на кріслах і диванах, повинні бути м'якими.