Порядок виконання робіт з обробки печі або каміна

Найбільш якісним, довговічним та естетично привабливим матеріалом для облицювання камінів або печей є плитка, яка допомагає не лише покращити їх зовнішній вигляд, але й захистити від впливу зовнішніх факторів (наприклад, вологи) та підвищити теплоємність. Для їхнього облицювання підходять не всі види плитки, а тільки ті, які характеризуються високою термостійкістю, міцністю та низькою пористістю структури. Тому для цієї мети може бути використано лише кілька видів матеріалу: кахлі, керамограніт, клінкер, майоліка або теракота. Важливо відзначити, що їхню установку можна провести і самостійно, тим самим забезпечивши суттєву економію на облаштуванні печі, проте перед цим потрібно ознайомитися з певними правилами, які повинні бути дотримані для забезпечення найбільш привабливого зовнішнього вигляду та тривалого терміну служби облицювання.

Перед початком укладання потрібно правильно підготувати поверхню печі. Її необхідно ретельно очистити від пилу та бруду, старої фарби чи будь-яких інших забруднень за допомогою металевої щітки чи іншого аналогічного інструменту. Шви на поверхні потрібно зачистити на глибину не менше 1 см. Далі для забезпечення підвищеної міцності поверхні піч спочатку обтягується металічною сіткою, а потім на неї наноситься «худий» цементний розчин. Він готується в наступному співвідношенні: одна частина глини, дві частини піску і три частини цементу.

Для укладання плитки на поверхню печі або каміна можна використовувати тільки спеціальний термостійкий клей, який можна купити в будівельному магазині в м. Полтава. Безпосередньо процес укладання слід починати з нижньої частини поверхні, і спочатку необхідно кріпити цілісні плитки, а потім обрізані. При кладці розчин накладається на виворітний бік виробу, після чого розподіляється по ній рівномірним шаром за допомогою зубчастого шпателя. Потім плитка притискається до поверхні та простукується молоточком (робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити виріб).

Після викладки кожного з рядів його потрібно вирівняти за допомогою шовних прокладок та проконтролювати рівність його розташування за допомогою будівельного рівня. Також на період затвердіння розчину кожен з рядів потрібно підперти за допомогою дерев'яного бруса, який повинен упиратися в підлогу.

Приблизно через добу, коли клей схопиться та затвердіє, за допомогою вогнестійкого розчину проводиться розшивка швів та їх затирання за стандартною технологією.