Особливості кріплення плінтусів різних видів

В наш час у будівництві широко використовуються як дерев'яні так і пластмасові плінтуси.

Найнадійнішим і довговічним вважається дерев'яний плінтус, також він є найскладнішим в установці. Вибираючи дерев'яний плінтус, необхідно звернути увагу на стан деревини, з якої він виготовлений, вона обов'язково повинна бути добре висушена, тому що в процесі висихання можлива деформація. Потрібно відзначити, що придбавши дерев'яний плінтус, не варто його відразу ж кріпити, нехай покласти в приміщенні день, два щоб адаптувався до температури та вологості, які є в квартирі.

Приступаємо до монтажу. Спочатку необхідно заміряти відстань, до якої кріпитиметься плінтус. Далі краї плінтуса необхідно запиляти під 45 градусів, щоб красиво та зручно можна було стикувати плінтус у кутах. Якщо Ваша стеля і підлога ідеально паралельні один одному і стіни рівні то залишиться тільки закріпити плінтус, а якщо ж є деякі нерівності, то потрібно їх усунути і тільки потім кріпити.

Якщо плінтуси встановлені правильно, то ніяких щілин бути не повинно, якщо є невеликі отвори, то їх слід замазати шпаклівкою.

Слід зазначити, що плінтуса в основному прибивають безпосередньо до підлоги, правильніше буде, якщо його кріпити до стіни, так спрощується його демонтаж у майбутньому.

Кріплення плінтуса відбувається за допомогою шуруповерта та шурупів.

Далі відбувається лакування чи фарбування плінтуса у потрібний колір.

Щоб встановити пластмасовий плінтус, знадобиться набагато менше часу, тому що не потрібно буде робити запили, всі стики закриватимуться перехідниками або заглушками. Також не потрібно лакувати та фарбувати, колір можна підібрати спочатку. Пластиковий плінтус досить гнучкий, його легко прикріпити навіть до нерівної стіни, що зменшить час вирівнювання нерівних поверхонь.

Перед тим як переступити до кріплення, пластикового плінтуса необхідно зняти кришку, яка закриває канал для дроту, далі розмітку для кріплення і безпосередньо саме кріплення. Кріпиться плінтус шурупами за допомогою шуруповерта. Заключний етап це встановити кришку, яка закриває внутрішню порожнину плінтуса. Завдяки такому розбірному з'єднанню можна легко, швидко і без втрат зняти плінтус, прокласти дріт і.т., при цьому, не завдавши шкоди не тільки плінтусу, а й підлозі та стінам.